Vysoký tlak je zabiják. Zní to možná dramaticky, ale vědecké studie hovoří jasně. Vysoký tlak znamená zásadní zvýšení rizika infarktu, mozkové mrtvice a dalších kardiovaskulárních onemocnění. Nejlepší způsob, jak získat přehled o riziku vysokého tlaku, představuje "holter", zařízení, které měří tlak nepřetržitě, celý den a noc.

Druhou nejlepší variantou, která odstraňuje zkreslení výsledků stresem z ordinace, je domácí měření tlaku. A to jde dělat buď levně a postaru, nebo citelně dráž, ale efekt(iv)něji, s větším množstvím funkcí a bez nutnosti si zapisovat výsledky ručně. Withings BPM Core je taková luxusní kardiovaskulární KPZ.

Withings patří mezi průkopníky v oblasti chytrých zdravotních zařízení. Prvním produktem firmy byla chytrá váha, která uměla měřit podíl tuku v těle, a případně posílat výsledky měření na Twitter. Váha, která prozrazuje, že průběžně tloustnete, logicky vyvolala pozornost globálních médií a pomohla francouzskému start-upu prorazit.

A už druhý produkt Withingsu byl chytrý tlakoměr spojený s mobilním telefonem. Téměř po dekádě Withings nabízí novinku – vedle měření tlaku provádí také EKG a poslouchá srdeční ozvy, aby odhalil nedomykavost srdečních chlopní.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se