Po roční pauze se do magentové sítě vrací neomezená data na celé prázdniny. Firma už 18. června spustí akci Sportovní léto s neomezenými mobilními daty. Proti loňsku nebude nutné za bezplatnými daty šplhat na rozhledny a jiné turistické cíle. Sportovní téma bude pasivní: možnost sledovat videa z olympiády a fotbalového Eura.

Hlavní změnou proti původní kampani s neomezenými datovými službami z roku 2019 je možnost využít neomezená data i u firemních SIM karet. Omezení na soukromé zákazníky u minulých podobných akcí způsobilo zklamání milionům uživatelů sítě T-Mobile. Nová akce bude s omezeními fungovat i na předplacenkách Twist a podle všeho se do definice „koncových uživatelů zákazníků s rámcovou smlouvou“ vejdou i šedí operátoři. Další v Česku netradiční prvek kampaně je možnost využít maximální přenosové rychlosti mobilní sítě bez umělých omezení.

Nabídka není tak jednoduchá a velkorysá, aby znamenala naprosto neomezená data úplně pro všechny a bez podmínek. Nejvýraznějším omezením je skutečnost, že neomezená data jsou kvůli roamigovým poplatkům dostupná jen na území ČR: V Evropské unii nabídne T-Mobile tarifním soukromým zákazníkům i firemním zákazníkům 9,54 GB dat na dobu trvání akce, zákazníci s předplacenými kartami budou mít k dispozici 4,26 GB dat.

Součástí nabídky je také další omezení: koncoví uživatelé a drobní podnikatelé mají neomezená data bez omezení, u rámcových smluv ale musí mít uživatelé předplacený datový balíček Mobilní internet Extra nebo Mobilní internet Extra Nastálo s datovým objemem alespoň 2,5 GB, který stojí 149 korun, což je efektivně poplatek za neomezená data – ale velmi přijatelný, i kdyby si tuto službu uživatelé zaplatili jen na prázdniny.

Podobné omezení platí i pro předplacenkáře – musí si zaplatit některý z měsíčních datových balíčků, které se automaticky obnovují, nebo roční datový tarif. To znamená, že za neomezená data zaplatí 109 korun v případě nejlevnějšího měsíčního tarifu, který nabízí, ačkoliv to zní jen jako vtip, normálně na měsíc pouhých 800 MB dat.

K aktivaci Sportovního léta je potřeba mít aplikaci Můj T-Mobile, patřičná volba bude dostupná od 18. června. 

Zbývající velcí operátoři zatím neomezená data zdarma na léto nenabízejí. Vodafone místo časově omezené akce představil nové tarify, které zahrnují „neomezený“ přístup k internetu. Nejnižší verze tarifu za 599 korun měsíčně nabízí připojení s rychlostí omezenou na 2 Mbps, tarif za 799 korun má rychlost stlačenou na již přijatelných 10 Mbps a skutečně neomezená data nabízí tarif za 1199, který slibuje i maximální technicky možné rychlosti v síti 5G. Operátor O2 pro HN uvedl, že nabídky upravuje průběžně ale konkrétní plány zveřejnit nemůže.  O2 prozatím zrychlilo odesílání dat uživatelům pevného internetu ve své síti, což je také trvalá změna k lepšímu.