Co se může za rok změnit ve světě bezdrátových sluchátek a jak populární sluchátka obstojí ve srovnání se skutečnou legendou? To jsou věci, které se dají zjistit pouze ve chvíli, kdy máte k dispozici spoustu různých sluchátek, nejlépe hodnocená sluchátka historie a spoustu odhodlání.

Výsledky pak stojí za to. V jednom textu není jen srovnání parametrů, ale výsledek dlouhého testování spolu s recenzemi pěti nových sluchátek včetně očekávaných Sony WF-1000XM4 a Galaxy Buds 2, které se ještě ani nezačaly prodávat.

Necelá polovina testovaných sluchátek na jedné hromádce
Necelá polovina testovaných sluchátek na jedné hromádce.
Foto: Otakar Schön

Zatímco svět klasického audia s dráty žádné revoluční změny neukázal už dlouhá léta, fenomén plně bezdrátových sluchátek během roku o pořádný kus dospěl. Jestli loni dostala true wireless sluchátka občanku, letos ta nejlepší skládají maturitu. A některá musí být v seznamu, i když jsou zastaralá, protože některým firmám stačí změnit krabičku, aby měly nový produkt.

I tak Apple ovládá skoro polovinu trhu s plně bezdrátovými sluchátky. Za ním jsou Xiaomi a Samsung, podobně jako Apple díky propojení sluchátek s mobilními telefony. Klasické hudební značky na to nenašly odpověď, i když třeba hrají lépe. 

Apple dokázal přesvědčit zákazníky, že k iPhonu potřebují sluchátka také od Applu a ovládl celý trh, i když není levný
Apple dokázal přesvědčit zákazníky, že k iPhonu potřebují sluchátka také od Applu, a ovládl celý trh, i když není levný.
Foto: Strategy Analytics
Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se