Můžeme se o tom dohadovat, můžete mít jiné favority, ale Forza Horizon je nejlepší herní série pro fanoušky motorismu. Není to nejlepší nebo nejvěrnější simulace závodů, je to fantastická oslava automobilů. Radosti z rychlosti, krásy zaoblených i ostře řezaných karoserií a soupeření.

Platí to pro všechny díly, ale pro ten nejnovější to platí nejvíc. Forza Horizon 5 je větší ve všech ohledech. Má o polovinu větší mapu, skoro šest set silnic, uliček a cest a jedenáct rozdílných prostředí včetně masivní sopky. Jezdit se dá ve více než pěti stovkách vozů od brouka po fantastický hybridní Mercedes-AMG Project ONE. A důvodů jezdit? Asi milion.

Nejdříve bude nejlepší přiznat barvu. Udržet si objektivitu u recenze nového dílu hry, v jejíchž předchůdcích jsem strávil stovky hodin, je náročné. A ještě náročnější to je po třiceti hodinách ježdění Mexikem a více než tisíci ujetých virtuálních milích. Většinou o samotě, ale posledních pět hodin ve společnosti vývojářů z Playground Games při testování on-line prvků. K tomu ale byla dlouhá cesta. A začala bombasticky a jízdou vpravo. To je samo o sobě po letech ve virtuální Austrálii a Británii osvěžující.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se