Obtížně falšovatelné informace, dokonalá ochrana soukromí a virtuálního majetku, návrat kontroly nad internetem lidem místo korporací a efektivní fungování systémů decentralizovaných financí. To jsou všechno sliby a hesla spojená s prostředím kolem kryptoměn, které chce více než jen alternativní měny, které nejsou závislé na centrálních bankách a politicích.

Nástup bitcoinu a etherea i NFT žetonů dává spoustě lidí vydělat, těm, kdo začali včas, přináší snové zisky. S větším rozšířením se ale začínají rozevírat nůžky mezi pohádkovými příběhy o domech koupených za výnos frivolního nákupu pár bitcoinů před deseti lety a současnými nákupy kryptoměn a snaze je používat.

Zajímavou případovou studii o problémech demokratického webu3 a kryptoměn poskytla snaha aktivistů získat prostřednictvím kryptoměn vzácný exemplář prvního výtisku americké ústavy z roku 1787. Skončilo to fiaskem, a nejen kvůli tomu, že sdružení malých kryptoinvestorů dražbu nevyhrálo a polovina z nich přijde o velkou část vložených peněz.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.