Co je ještě práce – a co je splněný sen? Recenzování Horizon: Forbidden West by pro mě mohlo být obojím. Důvod je jasný. Jde o první skutečně velkorozpočtovou hru od Sony, která dokáže využít schopností PlayStation 5 – od ovladače přes zvukový systém až po rychlé úložiště a výkonné výpočetní a grafické čipy.

Pro majitele konzolí Sony je Horizon: Forbidden West hlavně pokračováním příběhu hrdinky Aloy. Dívka zrozená bez matky musela před pěti lety zachránit svůj klan a celý svět před zdivočelými stroji připomínajícími dinosaury a jiná zvířata. Původní hry se prodalo 20 milionů kopií – právem. Sympatická hrdinka a příběh, který chytře využívá lákadla primitivního světa s moderními technologiemi, daly dohromady jednu z nejlepších her pro PlayStation 4 a jednu z nejlepších nových herních značek vůbec. 

Stroje lze porazit i ovládnout, a kdo by nechtěl jezdit na takovém „koni“
Stroje lze porazit i ovládnout. A kdo by nechtěl jezdit na takovém „koni“.
Foto: Sony Computer Entertainment 

Druhý díl láká hráče na mnohem větší herní svět, slibuje nové stroje, nové i staré známé postavy a ještě více tajemství, která je nutné odhalit. Sony nám s ohledem na rozsah hry poskytlo kopii s předstihem a u recenzí svolilo, aby vyšly pět dní před vydáním hry. To samo o sobě svědčí o sebevědomí tvůrců i o délce samotné hry, která uživatele zavede na Zapovězený Západ.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.