Největší technologické firmy začaly zveřejňovat výsledky. První na řadě jsou Google a Microsoft, ve středu večer se přizná Meta a ve čtvrtek odhalí své zisky Apple. Hospodaření velkých technologických firem má velký vliv na celý akciový trh – a vyhlídky nejsou úplně veselé.

Z pohledu akcionářů zatím vychází jako vítěz Microsoft. S menším obratem si připsal větší čistý zisk než koncern Alphabet s Googlem a YouTube.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se