Kdyby to před rokem nevypadalo skoro stejně, mohli bychom vánoční nabídku českých telekomunikačních operátorů svést na nepříznivou ekonomickou situaci. Takhle je to ale až na výjimky prostě bída, která ukazuje, že trh s mobilními službami v Česku postrádá zdravou konkurenci.

Neomezená bezplatná data na pár týdnů jsou dávnou vzpomínkou a většina nabídek má jediný účel – dostat zákazníky pod dlouhodobé smlouvy výměnou za to, že se operátor vzdá vlastní marže při prodeji nových telefonů. Vyčnívá možnost koupit si přes Vodafone PlayStation 5, levnější předplacená data „pro děti“ od T-Mobilu a nabídka O2, které v podstatě komukoliv prodá slušná sluchátka a nabíječku za nejlepší cenu na trhu.

T-Mobile letos nabízí při uzavření dvouleté smlouvy nebo prodloužení stávajícího úvazku možnost koupě zvýhodněného telefonu s druhým, hůře vybaveným modelem za jednu korunu. V listopadu se tato nabídka týká telefonů Samsung a kombinace telefonu a hodinek od Applu. Při správné kombinaci lze podle T-Mobilu ušetřit 18 500 korun v případě koupě telefonu Samsung Galaxy Z Flip4 s hodinkami Galaxy Watch5 LTE.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.