Můžete být zavření ve sklepní kóji, ale kolem vás bude fantastické prostředí. Funkcionalistická vilka na mořské pláži a místo obyčejného monitoru celá světelná stěna plná grafů, obrázků i prostoru pro psaní vlastních textů. A nemusíte být sami, připojí se k vám kolegové nebo obchodní partneři, klidně zavření do vlastních kójí, tentokrát v mrakodrapu na Pankráci.

Přesun z reality do vysněného prostředí, ať už pracovního, nebo pro zábavu, slibuje Meta Quest Pro. Zatím nejpokročilejší systém virtuální a rozšířené reality od Marka Zuckerberga se chlubí skvělým obrazem, propojením reálného a virtuálního světa i pohodlím při nošení. My jsme si novinku, se kterou chce Facebook porazit Apple, mohli pořádně otestovat v domácím prostředí.

Představa o rozšířené a virtuální realitě podle šéfa Facebooku je hodně odvážná a podpořená desítkami miliard dolarů investovanými do vývoje a výzkumu. Při pohledu na Quest Pro nicméně miliardy tolik vidět nejsou. Firma svůj profesionální systém rozšířené a virtuální reality hezky zabalila do úsporné krabice i s efektní dobíjecí stanicí, ve které se ovladače nabíjí „uvnitř“ headsetu položeného na podložku.

Systém virtuální a smíšené reality Meta Quest Pro
Systém virtuální a smíšené reality Meta Quest Pro v krabici.
Foto: Otakar Schön
Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.