Microsoft i Google mají dobré zprávy pro investory. Tržby obou firem za první čtvrtletí roku 2023 proti zimě loňského roku vyrostly, i když jen o jednotky procent. Google, respektive holding Alphabet, utržil 69,8 miliardy dolarů, Microsoft zaznamenal tržby ve výši 52,9 miliardy. Google byl ovšem o něco méně úspěšný ohledně provozního zisku, který meziročně poklesl o 13 procent na 17,4 miliardy (372 miliard korun), i kvůli nákladům spojeným s propouštěním – ty dosáhly výše 2,6 miliardy dolarů.

Microsoft naopak meziročně zvýšil i zisk, ten provozní dokonce o deset procent na 22,4 miliardy dolarů (480 miliard korun). Čistý zisk zaostal jen o jeden procentní bod, ze 16,7 miliardy vyrostl na 18,3 miliardy dolarů (téměř 400 miliard korun). Obě firmy přitom těžily zejména z cloudových služeb a firemních zákazníků.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.