Společnost OpenAI začala rozšiřovat svůj populární chatovací systém ChatGPT o nové funkce, které uživatelům umožní komunikovat se systémem hlasem a ukazovat mu obrázky. Informovala o tom firma na svých internetových stránkách.

„ChatGPT nyní vidí, slyší a mluví,“ uvedla společnost. „Začínáme spouštět nové hlasové a obrazové funkce v systému ChatGPT. Nabízí nový intuitivní typ rozhraní, který vám umožní vést hlasovou konverzaci nebo ukázat systému ChatGPT, o čem mluvíte,“ dodala.

Uživatel bude moci podle firmy například při cestování vyfotografovat nějakou zajímavost a následně o ní se systémem ChatGPT diskutovat. Doma pak bude moci třeba vyfotografovat obsah ledničky a požádat systém o návrh na recept na večeři. Firma uvedla, že nové funkce během dvou týdnů zpřístupní uživatelům placených verzí ChatGPT Plus a ChatGPT Enterprise.

Firma OpenAI koncem loňského listopadu ChatGPT zdarma zpřístupnila veřejnosti a systém si rychle získal velkou popularitu. ChatGPT patří do kategorie generativní umělé inteligence a dokáže na základě jednoduchých dotazů generovat články, eseje, vtipy, ale i poezii. Na základě obrovského množství dat se podobně jako člověk učí, jak odpovídat na podněty uživatelů.

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist