Společnost OpenAI začala rozšiřovat svůj populární chatovací systém ChatGPT o nové funkce, které uživatelům umožní komunikovat se systémem hlasem a ukazovat mu obrázky. Informovala o tom firma na svých internetových stránkách.

„ChatGPT nyní vidí, slyší a mluví,“ uvedla společnost. „Začínáme spouštět nové hlasové a obrazové funkce v systému ChatGPT. Nabízí nový intuitivní typ rozhraní, který vám umožní vést hlasovou konverzaci nebo ukázat systému ChatGPT, o čem mluvíte,“ dodala.

Uživatel bude moci podle firmy například při cestování vyfotografovat nějakou zajímavost a následně o ní se systémem ChatGPT diskutovat. Doma pak bude moci třeba vyfotografovat obsah ledničky a požádat systém o návrh na recept na večeři. Firma uvedla, že nové funkce během dvou týdnů zpřístupní uživatelům placených verzí ChatGPT Plus a ChatGPT Enterprise.

Firma OpenAI koncem loňského listopadu ChatGPT zdarma zpřístupnila veřejnosti a systém si rychle získal velkou popularitu. ChatGPT patří do kategorie generativní umělé inteligence a dokáže na základě jednoduchých dotazů generovat články, eseje, vtipy, ale i poezii. Na základě obrovského množství dat se podobně jako člověk učí, jak odpovídat na podněty uživatelů.

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.