Společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, uvolní nový model generativní umělé inteligence (AI) nazvaný GPT-4o. Nový model má uživatelům přinést nejpokročilejší schopnosti v oblasti tvorby a porozumění textu, obrázků, zvuků a hlasů. Nový model je efektivnější než předchozí a firma ho nabídne zdarma. Uvedla to technologická ředitelka OpenAI Mira Muratiová.

Výzkumníci OpenAI při prezentaci předvedli nové schopnosti hlasového asistenta ChatGPT. V jedné z ukázek dokázal hlasový asistent předčítat pohádku na dobrou noc různými hlasy, s emocemi a tóny. Ve druhé ukázce využil své schopnosti vidění k tomu, aby prošel řešení matematické rovnice napsané na list papíru.

Společnost OpenAI je pod tlakem, aby rozšířila uživatelskou základnu svého ChatGPT, který ohromil svět schopností vytvářet psaný obsah podobný lidskému a vysoce kvalitním softwarovým kódem.

Krátce po svém spuštění na konci roku 2022 byl ChatGPT označen za aplikaci, které se nejrychleji podařilo dosáhnout 100 milionů uživatelů měsíčně. Podle analytické firmy Similarweb ale návštěvnost internetových stránek firmy byla loni jak na horské dráze a teprve nyní se vrací na své maximum z května 2023. Firma je také pod tlakem, aby rozšířila svoji uživatelskou základnu.

OpenAI uspořádala konferenci den před plánovanou výroční konferencí vývojářů firmy Google. Na té by měl Google představit své vlastní nové funkce související s AI, uvedla agentura Reuters.

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.