Meta dál investuje miliardy dolarů do vývoje umělé inteligence. Mateřská firma Facebooku odmítla zprávu The Wall Street Journal o zastavení náboru nových zaměstnanců do divize Meta Superintelligence Labs. „Investujeme stále více a více. Jakékoli zprávy, které tvrdí opak, jsou zjevně mylné,“ řekl šéf Meta Superintelligence Labs Alexandr Wang.

Není to jen chlácholivé vyjádření pro akcionáře. Jen několik hodin po Wangově příspěvku na sociální síti X přišly další neoficiální zprávy: Meta přetáhla z Applu už pátého vysoce postaveného experta zaměřeného na umělou inteligenci a uzavřela novou smlouvu o cloudových službách, která neudělá radost Nvidii či Amazonu.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Koho získal Mark Zuckerberg do svého „superinteligentního“ týmu z Applu.
  • Jak se mění struktura vývoje AI v Meta Platforms a jak na ztrátu talentů reaguje Apple.
  • Proč je získání kontraktu na dodávky cloudových služeb pro Metu trojnásobně dobrá zpráva pro Google.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.