Je to už více než 32 let od chvíle, kdy tehdejší ruský premiér Viktor Stěpanovič Černomyrdin pronesl v souvislosti s měnovou reformou nesmrtelný výrok: „Chtěli jsme to udělat co nejlíp, a dopadlo to jako vždycky.“
A pamatujete na relativně nedávné oslavné posty dnes již bývalého pirátského europoslance Marcela Kolaji o tom, jak nám EU zlepšila život tím, že všem výrobcům přikázala pro napájení a nabíjení používat USB-C? Obě situace mají hodně společného. Jen čas ukáže, zda dojde i na tu sebereflexi.
Poznámka: Výjimečně píšu o něčem, k čemu mám formální kvalifikaci – jsem vzděláním slaboproudý elektrotechnik. Své kolegy prosím o shovívavost, protože jsem řadu věcí značně zjednodušil, aby byly pochopitelné pro laiky.
Článek již není odemčený!
Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.
Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.
Co se dočtete dál
- Jak dopadla snaha zjednodušit napájení elektroniky podle EU.
- Kde má USB-C limity, které uživatel neodhalí bez speciálního vybavení.
- Proč jsou u USB-C větší bezpečnostní rizika než u starých napájecích konektorů.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





