Starbucks dokázal naučit půlku světa pít komplikované a drahé nápoje na bázi espressa místo levné překapávané břečky. Nyní chce miliony svých zákazníků naučit pracovat s kryptoměnami a nezaměnitelnými tokeny NFT. Firma chce vytvořit vlastní komunitu na webu3 jako rozšíření a budoucnost svého věrnostního programu.

Investoři na to slyší, i když generální ředitel Starbucksu Howard Schultz představil své plány v nejméně vhodnou chvíli. Trh s digitálním uměním a sběratelskými předměty prodávanými ve formě NFT totiž nabral trajektorii připomínající volný pád.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se