Malá značka, která největšímu výrobci počítačových pamětí zlepšovala image mezi mladými uživateli, nakonec přinesla velké zisky. Kingston ve středu oznámil, že novým majitelem výrobce sluchátek, klávesnic a dalšího herního příslušenství HyperX se stává společnost HP Inc., známá svými osobními počítači či tiskárnami. Majitelé Kingstonu John Tu a David Sun za herní divizi své firmy dostanou 420 milionů dolarů.

HP v rámci transakce získá jeden z nejúspěšnějších fenoménů na trhu herního příslušenství. Pod značkou HyperX se prodalo už více než 10 milionů párů sluchátek a milion herních klávesnic, pro které firma vyvinula i vlastní spínače.

Kingston si v rámci transakce zachová cennější část značky HyperX spojenou s paměťovými čipy a vyrábějící moduly operační paměti, SSD úložiště a USB disky. U sluchátek Kingston se značkou HyperX získal silnou pozici v domovských Spojených státech, kde opakovaně držel pozici jedničky v maloobchodním prodeji. Například model Cloud II je i po pěti letech od uvedení na trh nejprodávanější "značkový" herní headset na Amazonu. V případě paměťových produktů je Kingston největší nezávislý výrobce na světě a paměti HyperX prodává už od roku 2002.

Související

Zájem o herní příslušenství dramaticky roste i v souvislosti s pandemií a tím, že lidé tráví u videoher více času. Kingston jako soukromá firma nezveřejňuje hospodářské výsledky, celý trh ale v loňském roce rostl o více než padesát procent. Samotný Kingston prodal první milion sluchátek v roce 2016, tedy dva roky po vstupu na nový trh, na deset milionů se dostal ke konci roku 2019, kdy oznámil i prodej 65 milionů modulů RAM.

Právě růstovou tendenci na trhu s počítačovým příslušenstvím vidí HP jako příležitost ke zvyšování obratu i zisků - marže u sluchátek a počítačové bižuterie jsou vyšší než u samotných počítačů. HP zatím neoznámilo, jaké konkrétní záměry se značkou a produkty HyperX má. Podle všeho ale doplní firemní značku Omen pro herní počítače. Detailnější informace HP zveřejní nejspíše po uzavření transakce, které se očekává v druhém čtvrtletí letošního roku.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru