Finská Nokia loni uhájila podle serveru Mobil.cz pozici nejprodávanější značky na českém trhu s odhadovaným podílem okolo 45 procent. Zájem byl nejen o nejlevnější modely tohoto výrobce ale také o legendární model 6300 a jeho nástupce 6303 classic.

Naopak propad zaznamenal Sony Ericsson. Zatímco v roce 2008 se například u Vodafonu mezi dvacet nejprodávanějších modelů dostalo celkem šest telefonů od tohoto výrobce, loni jen jeden.

"Loni rychle rostla obliba dotykových telefonů, koncem roku už byl každý třetí telefon prodaný u Vodafonu dotykový. Rekordně dobře se také prodávaly mobilní modemy. Zákazníci výrazně více začali používat mobilní data v mobilech i noteboocích," řekl ČTK mluvčí Vodafonu Miroslav Čepický.

Největší mobilní operátor T-Mobile loni prodal kolem 700 tisíc nových telefonů. "Nejoblíbenější značky reprezentuje Nokia, Sony Ericsson a Samsung. V porovnání s rokem 2008 si pohoršil Sony Ericsson. Naopak si polepšil Samsung na úkor Nokie," uvedla mluvčí Martina Kemrová.

U Telefóniky O2 ovládla žebříček pěti nejprodávanějších mobilů Nokia. Vedl model 6303 classic před 2730 classic a levným modelem 1661.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru