Nové zařízení je vybaveno dvěma displeji a zabudovaným fotoaparátem, které umožňuje pořizování 3D fotografií. Zobrazení 3D poskytuje jen horní displej, spodní je dotykový a slouží pro ovládání.

Pro vytvoření 3D obrazu v mozku potřebujeme takové zařízení, které nám zajistí různé obrazy pro pravé a levé oko. Ty musí být vůči sobě jen lehce posunuty.  Míra posunutí jednotlivých objektů na obou obrazech nám definuje vzdálenost.

3D efekt na displeji přehrávače vzniká tak, že je nad základním displejem v určité vzdálenosti umístěn ještě další pomocný LCD displej, který přes něj vytváří jemné linky. Díky nim uživatel vidí každým okem trochu jinou sadu pixelů. Zobrazení je vyhovující, pokud se uživatel dívá z daného místě před displejem, ale nefunguje při pohledu z úhlu.

Nintendo přidal ke konzoli ještě ovladač, který umožňuje zvýšit nebo snížit hloubku 3D zobrazení, nebo ho úplně vypnout. Displej pak ukazuje běžný 2D obraz.

Další novinkou konzole 3DS je možnost připojení přes Wi-Fi a stahování dalších úrovní a updatů pro hráče. Nintendo tvrdí, že bude tato služba zdarma.

Nintendo uvolnila také první hru pro novou 3D konzoli - Kid Icarus Uprising. Ve vývoji jsou hry DJ Hero 3D, Saints Row: Drive-By, Resident Evil Revelations, Batman, Assassin's Creed Lost Legacy a Metal Gear Solid.


Společnost představila konzoli na veletrhu herního odvětví Electronic Entertainment Expo (E3) v Los Angeles. Na trhu by se měla objevit ve druhé polovině letošního roku.

Nintendo také na veletrhu oznámil množství nových herních titulů - Donkey Kong Country Returns, novou Legend of Zelda, které se říká Skyward Sword, Mario Sports a, po třináctileté pauze, Goldeneye 007 pro konzoli Wii.

Veterán mezi vývojáří her Warren Spector předvedl svou novou hru Disney Epic Mickey - akční 3D adventuru. Micky Mouse v ní cestuje velmi dynamickým 3D světem, ve kterém může použít barvu nebo ředidlo, aby tak vytvořil nebo zničil prostředí kolem sebe. To má pak vliv na to, jak hra probíhá.

Podívejte se na trailer k první 3D hře Nintenda Kid Icarus Uprising

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru