Těla, z nichž některá nesou známky řezných ran na krku nebo klíčních kostech, jsou podle vedoucího archeologa Carlose Webstera v dobrém stavu, i díky tomu, že byla v suchém prostředí asi 2,3 metru pod zemí.

Rozsáhlé naleziště o ploše 95 hektarů leží 20 kilometrů od pobřežního města Chiclayo, v blízkosti hrobky v Sipánu, která byla jedním z největších archeologických objevů minulého století.

I když archeologové nezřídka nacházejí důkazy lidských obětí inckých a předinckých kultur, je objev 33 těl na jednom místě vzácný.

"Většina ostatků jsou těla dívek ve věku okolo 15 let. Jedna z nich byla zřejmě těhotná, protože jsme v břiše nalezli klíční kost zárodku starého asi čtyři měsíce," řekl Webster.

Civilizace Inků, která byla v rozkvětu na území dnešního Peru, Chile a Ekvádoru před příchodem španělských kolonistů od 15. až do poloviny 16. století, je známá zejména svým hlavním městem Machu Picchu. Ruiny jsou dnes nejnavštěvovanějším místem Peru a jsou považovány za jeden ze sedmi nových divů světa.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru