Google se rozhodl, že přístroj, který patří do kategorie takzvaných chytrých telefonů, už nebude prodávat přes internet, ale pouze v obchodech partnerských prodejců. Smartphone Nexus One se totiž neprodává vůbec dobře.

"Zůstává specifickým kanálem pro ty, co chtějí novinky okamžitě," podotkl k internetové prodejně Googlu viceprezident firmy Andy Rubin.

"Je jasné, že řada zákazníků je radši, když si může telefon před nákupem pořádně osahat," uvedl Rubin na podnikovém blogu. Telefon používá operační systém Android, který Google prosazuje.

Google začal svůj internetový obchod provozovat letos v lednu, a to právě proto, aby přes něj mohl prodávat nový telefon Nexus One. Teď Google přiznal, že obchod nenaplnil jeho očekávání.

"S přijetím operačního systému Android jsme obecně velmi spokojeni, stejně tak s inovací, kterou přináší Nexus One. Ale jak už to s inovacemi bývá, některé části fungují lépe než jiné," píše se na blogu.

Google se zaměřuje na vývoj vyhledávacího softwaru, jeho stejnojmenný vyhledávač je patrně nejpoužívanější ve většině západních zemí. Google ale bojuje s tím, aby úspěch zopakoval i v asijských zemích.


Letos v březnu Google odešel z čínského trhu, podle managementu proto, že už nechtěl s čínskými úřady spolupracovat na cenzuře výsledků vyhledávání. Podle některých analytiků ale jen Google nechtěl přiznat, že se mu v Číně nedaří porazit rivala Baidu.