Podnik dostal název Linaro a jeho zakladatelem jsou podniky Texas Instruments, ARM, Freescale, Samsung, IBM a ST-Ericsson.

"Prudký růst vývoje softwaru s otevřeným kódem je už teď možné vidět u mobilních a spotřebitelských produktů, které fungují na bázi internetu a trvalého připojení," uvedl šéf společnosti Linaro Tom Lantzsch.

Linaro je koncipován jako not-for-profit, což znamená, že jeho primárním úkolem není tvorba a maximalizace zisku. Firmy chtějí využít rostoucí obliby operačního systému Linux a jeho verzí pro mobilní telefony.

Na bázi Linuxu je postaven například operační systém Android společnosti Google, a dále systémy LiMo, MeeGo, Ubuntu a webOS.

"Díky nárůstu investic do klíčových projektů s otevřeným zdrojovým kódem Linaro pomůže nastolený trend urychlit. Celé odvětví zefektivní a přiblíží jeho komunitě, což umožní nabídnout ty nejlepší produkty na bázi Linuxu ku prospěchu spotřebitele," dodal podle agentury Reuters Lantzsch.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist