Nokia dnes překvapila potvrzením toho, že chystá chytré telefony se systémem Windows Phone vybavené dvoujádrovými procesory. Procesory nebude Nokii dodávat zatím monopolní výrobce čipů pro Windows Phone zařízení Qualcomm, ale společnost ST-Ericsson.
ST-Ericsson je společný projekt divize mobilních platforem Ericssonu a společnosti STMicroelectronics, který na trh dodává čipové sady pro sedm z devíti největších výrobců telefonů. Nokia chce pro své další modely s Windows Phone použít dvoujádrovou čipovou sadu NovaThor.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











