Nokia dnes překvapila potvrzením toho, že chystá chytré telefony se systémem Windows Phone vybavené dvoujádrovými procesory. Procesory nebude Nokii dodávat zatím monopolní výrobce čipů pro Windows Phone zařízení Qualcomm, ale společnost ST-Ericsson.

ST-Ericsson je společný projekt divize mobilních platforem Ericssonu a společnosti STMicroelectronics, který na trh dodává čipové sady pro sedm z devíti největších výrobců telefonů. Nokia chce pro své další modely s Windows Phone použít dvoujádrovou čipovou sadu NovaThor.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se