Microsoft v Dubaji nepředstavil Xbox Surface, Surface Phone ani žádný jiný produkt. Místo toho se v nejvyšší budově na světě ukázal HP ElitePad 900, tablet určený pro firemní použití i s prvním zákazníkem, který tablety masově nasadí.

Proti původním informacím o běžné dostupnosti ElitePadu na začátku příštího roku už nyní HP získalo firemního zákazníka, který tablety nasazuje do běžného provozu. Aerolinky Emirates už mají za sebou první tři lety, kdy měla posádka kabiny k dispozici ElitePady. Během několika měsíců budou talety s Windows 8 v každém letadle Emirates.

ElitePad 900 se od konkurence na první pohled liší použitím „iPadového“ poměru stran 4:3 a netradičního rozlišení 1280x800 bodů. Konstrukčně pak umožňuje rychlou výměnu baterie a počítá s možností použití speciálních „obalů“, které přidávají další funkce – v Dubaji se ukázal „smart jacket“ s replikátorem portů a druhou baterií.

Tablet sází na procesor Intel Atom nové generace, podobně jako nedávno testovaná Iconia W510 a podobné má i další specifikace včetně kapacity RAM (2 GB) a dostupnosti variant se 32 a 64 GB prostoru pro data.

Kevin Griffiths, viceprezident Emirates pro palubní posádky uvedl, že volba tabletu s procesory Intel vycházela z nutnosti přímo na tabletu využít stávající aplikace Emirates, ke kterým firma jen dotvořila uživatelské prostředí v „moderním“ stylu Windows.

Jen pro šéfy kabin

Aplikace i samotné tablety budou k dispozici pouze členům posádky (zatím jeden tablet na letadlo) , spolehlivost má zajistit kontrola při předletovém brífinku. Výdrž baterie je podle Griffithse bez problému. „Byl jsme na prvním letu s tímto tabletem z Londýna do Dubaje a baterka vydržela celou cestu, i když si ho chtěli vyzkoušet všichni členové posádky, takže byl stále zapnutý,“ uvedl Griffiths na otázku novinářů.

Při prezentaci funkcí tabletu bylo znát, že ještě nejde o plně vyladěnou aplikaci, občas neochotně reagovala na dotyk, podle všeho byl ale problém v návrhu uživatelského prostředí, které není kompatibilní s dlouhými umělými nehty, ale podle všeho nebyla chyba tabletu, při našem rychlém vyzkoušení fungoval bez chyby.

Členka palubních posádek Emirates ukazuje interní aplikaci aerolinek

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist