Český Google rozeslal médiím pozvánku na společnou tiskovou konferenci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy. Pozvánka přišla několik dní po předběžném upozornění na představení nové služby spojené s mapami od Googlu.

Logicky lze vyvodit, že Google s největší pravděpodobností začne nabízet citelně chybějící službu ve své navigaci – vyhledání dopravního spojení v Praze v síti městské hromadné dopravy.

Google ani například Nokia zatím ve svých navigačních programech neposkytují informace o dopravních spojích v pražské MHD. tyto informace nabízejí specializované aplikace, jako jsou Pubtran pro Android nebo Jízdní řády IDNES.cz, které využívají systému IDOS, který vychází z databáze Celostátního informačního systému o jízdních řádech

Google ani další firmy nemají k databázi Celostátního informačního systému o jízdních řádech přístup, protože zákon sice stanoví povinnost dopravců data do databáze dodávat, ale provozovateli databáze, kterým je společnost Chaps, nedává povinnost zpřístupnit databázi bez omezení všem zájemcům.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru