Český Google rozeslal médiím pozvánku na společnou tiskovou konferenci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy. Pozvánka přišla několik dní po předběžném upozornění na představení nové služby spojené s mapami od Googlu.

Logicky lze vyvodit, že Google s největší pravděpodobností začne nabízet citelně chybějící službu ve své navigaci – vyhledání dopravního spojení v Praze v síti městské hromadné dopravy.

Google ani například Nokia zatím ve svých navigačních programech neposkytují informace o dopravních spojích v pražské MHD. tyto informace nabízejí specializované aplikace, jako jsou Pubtran pro Android nebo Jízdní řády IDNES.cz, které využívají systému IDOS, který vychází z databáze Celostátního informačního systému o jízdních řádech

Google ani další firmy nemají k databázi Celostátního informačního systému o jízdních řádech přístup, protože zákon sice stanoví povinnost dopravců data do databáze dodávat, ale provozovateli databáze, kterým je společnost Chaps, nedává povinnost zpřístupnit databázi bez omezení všem zájemcům.