HP podle nové strategie posiluje i mimo své tradiční silné stránky v podobě notebooků s Windows. Firma nedávno oznámila celou řadu tabletů, včetně zařízení s Androidem, a nyní se pouští do další ofenzivy – vyrábí pro Google klíčový chromebook „pro každého”.

Chromebook 11 od HP je přímým nástupcem modelu XE303c12, respektive možná ani ne nástupcem, protože klíčové parametry zůstávají stejné. Levný počítač s operačním systémem od Goooglu nabídne 11" displej, 2 GB paměti, mobilní procesor Exynos a 16 GB pro data. Není to moc, ale může to stačit, zvláště v těle, které váží pouhý kilogram, a při ceně 279 dolarů, v přepočtu s DPH kolem 7000 korun.

Hlavním lákadlem pro zákazníky má být vylepšený displej. Rozlišení zůstává na stejné výši – 1366 × 768 bodů, což je na 11" úhlopříčky ještě stále přijatelná hodnota, jakou nabízí i Macbook Air. Změnila se však technologie – nový displej je typu IPS, což znamená lepší pozorovací úhly i lepší podání barev, Google slibuje také nadstandardní jas, který oceníte při práci venku nebo pokud máte za zády okno.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se