Microsoft vydal Windows 10 Technical Preview  a internet je plný zvěstí, že obsahuje zlý a ošklivý keylogger, kterým zlý a ošklivý Microsoft špehuje své uživatele. To všechno na základě textu podmínek ochrany soukromí pro toto technical preview. Žádný skutečný keylogger nicméně nikdo zatím ve Windows 10 TP nenašel. Není ani příliš pravděpodobné, že by tam byl.

Typicky v preview verzích bývá nějaká obecná telemetrie, která sleduje celkové chování uživatelů, jaké funkce používají, jaké chyby tyto funkce mají a jak se chovají v novém systému aplikace třetích stran. To je smysl existence testovacích verzí a je to jeden z důvodů, proč se nemají (nebo dokonce nesmějí, licenční podmínky to většinou zakazují) používat v produkčním prostředí.

O nové telemetrii s názvem Asimov ve Windows 10 TP ještě před uvolněním testovací verze psala Mary Jo Foley na serveru ZDNet.

 

Výrobce BlackPhone, telefonu zaměřeného na ochranu soukromí, plánuje podle BBC vydat i tablet. Doufejme, že se ho tentokrát nepodaří hacknout už v den uvedení jako v případě telefonu.

Calvin Liang vytvořil open source program x509test. Slouží k prověření kvality implementace SSL/TLS na straně klienta tím, že simuluje různé chyby v certificate chainu. Pokud používáte klientské SSL/TLS, otestujte svůj software – nejspíš budete překvapeni. Téměř jistě nepříjemně.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se