Firmu, která podle konzervativních odhadů ušetřila uživatelům 100 tisíc let života při psaní na mobilních telefonech, koupil Microsoft. SwiftKey je nejpopulárnější "náhradní" klávesnice pro Android i iOS s desítkami milionů stažení. Další desítky milionů uživatelů má SwiftKey díky licencování výrobcům telefonů.

Podle údajů Financial Times Microsoft za britskou firmu zaplatí 250 milionů dolarů. Akvizici, bez informací o hodnotě transakce, potvrdili zakladatelé SwiftKey Jon Reynolds a Ben Medlok. V dopise uživatelům uvádějí, že vývoj aplikací pro iOS a Android bude pokračovat a klávesnice bude nadále dostupná zdarma. Dříve placenou aplikaci tvůrci převedli na nový obchodní model, ve kterém uživatelé mohou platit za alternativní vzhledy klávesnice.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se