Většina uživatelů si myslí, že otevření anonymního okna v prohlížeči zlikviduje bezpečnostní rizika. Podle Avastu dokonce tři čtvrtiny lidí věří, že je prohlížeč upozorní na všechna případná bezpečnostní rizika. I když prohlížeče jako Chrome, Edge nebo Firefox posilují bezpečnostní funkce, Avast nabízí vlastní aplikaci postavenou na stejném základu jako Chrome od Googlu.

Avast Secure Browser slibuje, že znemožní reklamním systémům sledovat pohyb uživatele po webu a že odhalí a zablokuje potenciálně škodlivé doplňky prohlížeče. Jako třetí klíčovou funkci Avast uvádí ochranu před odečítáním zadávaných hesel a kódů do formulářů například při přihlášení do banky. Tato funkce ale není součástí prohlížeče hned po instalaci

Možnosti nastavení prohlížeče Avast Secure Browser

Aby Secure Browser od Avastu fungoval na sto procent, musí si uživatel nainstalovat antivir od Avastu a také Avast SecureLine VPN – službu, která zajišťuje šifrované připojení k internetu a je přitom z pohledu bezpečnostních rizik zejména ve veřejných wi-fi sítích zásadní. Prohlížeč tak funguje hlavně jako marketingový nástroj, který má povzbudit prodeje placených služeb.

Aby Avast nalákal větší množství uživatelů, nabízí už v základu předinstalovaný systém blokování reklamy a také funkci, která dokáže stahovat streamovaná videa včetně těch z YouTube. Jako výchozí vyhledávač je nastavený Seznam.cz.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist