Telefony Honor si od vstupu na český trh drží pozici mobilů s výjimečným poměrem ceny a výkonu. Nejlépe je to vidět u nejvyšších modelů, které mají téměř shodnou výbavu s telefony skoro dvakrát dražšími. To je i případ nejvyššího modelu značky Honor 10 View. Ten se ale v česku nedal rozumně koupit.

Po čtyřech měsících od svého představení se ale nejlépe vybavený Honor dostal i k nám. A i přes dlouhé čekání je to důvod k radosti, protože Honor s vysokým výkonem a velkou baterkou má jen málo přímé konkurence.

TEST: Honor View 10 má unikátní poměr ceny a výkonu, na český trh ale měl přijít dříve

Ještě bez výřezu

Designově připomíná View 10 svého předchůdce Honor 8 Pro díky zádům z barevného hliníku. My jsme testovali model v typické modré barvě. Přední strana je elegantnější. Dominuje jí modernější protažený displej s Full HD+ rozlišením a uhlopříčkou 6". Telefon ale ještě nemá výřez po vzoru iPhonu X, místo toho má nad displejem tenký rámeček s místem pro fotoaparát a sluchátko, dole se pak na pruh pod obrazovkou vešla čtečka otisků prstů.

Čtečka mimochodem nahrazuje i navigační tlačítka systému Android. Možnost mít ovládací prvky vždy po ruce a přitom si zachovat maximum prostoru pro samotné aplikace je návyková. Škoda, že Huawei/Honor tuto funkci aktivněji nepropaguje – ve výchozím nastavení totiž čtečka funguje pouze jako čtečka.

Proti dražším bratříčkům od Huaweie chybí Honoru z pohledu designu jediný důležitý prvek – odolnost vůči vodě. To ale v dané cenové kategorii není výrazná chyba. Vodotěsné jsou hlavně vlajkové modely. Zato má Honor 10 View audio jack.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se