Microsoft má Microsoft 360 a Xbox One, Google nově nabídne alespoň Google One. Nová služba největší internetové firmy slibuje větší kapacitu on-line úložiště, jako bonus ale poprvé nabídne běžným uživatelům přístup ke svým expertům. Po dlouhých letech bude možné získat pomoc s produkty a službami, jako je Gmail, Disk Google nebo Android, přímo od odborníků z Googlu. Doposud nabízela firma uživatelskou podporu pouze firmám v rámci Google Apps.

Představení služby Google One je spojené s oznámením nové struktury předplatného za zvýšení kapacity on-line úložiště, které služby od Googlu sdílí. Nejlevnější nabídkou zůstává i v rámci Google One 100 GB dat za 50 korun měsíčně (1,99 dolarů), zákaznická podpora se týká i této varianty. Novinkou je 200 GB za 75 korun (2,99 dolarů) a zvýšení kapacity z 1 TB na 2 TB u verze za 250 korun (10 dolarů), to představuje zdvojnásobení kapacity, respektive snížení ceny 2 TB na polovinu. Vyšší tarify s kapacitou 10, 20 a 30 TB zůstávají beze změn.

Experti z Googlu budou v USA dostupní v režimu 24/7 formou chatu, přes e-mail i přes telefon. V dalších zemích se provozní doba a možnosti kontaktování uživatelské podpory mohou lišit. Google však upozorňuje, že to může nějakou dobu trvat a i stávající zákazníci, kteří si platí větší úložiště, se dočkají převedení na službu Google One během následujících měsíců.

Google One

Zdroj: Google

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru