Chytré náramky a hodinky neovládly svět, ale staly se jeho běžnou součástí. Ještě před dvěma lety byla ruka s moderní verzí "digitálek" s fitness funkcemi docela vzácnost, poslední dobou jsou Fitbity, Apple Watch a MiBandy poměrně běžnou součástí života v Praze a nepřekvapí ani na maloměstě.

Boj o zákazníky přitom přitvrzuje, a tak došlo i na děti. Fitbit je v podstatě první, kdo nabízí produkt zaměřený na děti, který nevypadá jako špatná kopie reklamních předmětů od Disneyho z Happy Mealu. Náramek Ace se od "dospělého" Fitbitu Alta liší hlavně kratším řemínkem, aby na malých zápěstích neplandal. Změny se týkají více softwaru a rodičů.

Fitbit Ace je jednoduchý fitness náramek s AMOLED obrazovkou, která umí fungovat v horizontální i vertikální poloze. Nabídka funkcí uvnitř lehkého zařízení není nijak ohromující, vše, co umí, vychází z jednoduchých pohybových senzorů doplněných o chytré algoritmy. Ace nemá GPS ani snímač tepové frekvence. Vedle sledování pohybové aktivity tak zvládne ještě monitorovat kvalitu spánku.

Designově je náramek povedený stejně jako Fitbit Alta – když jde v podstatě o stejné zařízení. Náramky jsou vyměnitelné a na Ace pasují i větší náramky z Alty, takže pokud dítě vyroste, stačí koupit větší náramek. Aktuálně jsou pro děti v nabídce pouze dvě varianty náramku, respektive celých hodinek – modrá a fialová. Holčičkám nepochybně bude chybět růžová, ale moje dcera Adina se s fialovou variantou sžila bez problémů, je to její druhá nejoblíbenější barva. Syn Štěpán, který se na testování podílel také, neměl s modrou verzí problém, i když by se mu více líbila výraznější barva.

Fitbit Ace láká děti na "dospělý" design

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se náramky pro děti osvědčily po necelém měsíci?
  • V čem spočívá síla Fitbitu ve vztahu k dětem, a na čem může narazit?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se