Informace o tom, že se Google snaží vrátit na čínský trh, nejsou nové. Už počátkem letošního roku prozradil japonský deník Nikkei, že Google spolupracuje s jednou z dceřiných společností holdingu Alibaba na mapové aplikaci pro čínský trh. V srpnu pak web Intercept vypustil zprávu o projektu Dragonfly, pod kterým se skrývá návrat Googlu na čínský trh internetových vyhledávačů.

Spolu s informací o plánované vyhledávací aplikaci pro čínské uživatele se objevily i interní zprávy o tom, že aplikace bude shromažďovat data o tom, co konkrétní uživatelé vyhledávají, a předávat je bez jakýchkoliv omezení čínskému partnerovi. Každý dotaz má být spojený s konkrétním člověkem prostřednictvím telefonního čísla, Google podle uniklých informací plánoval zaznamenávat také IP adresu zařízení, ze kterého dotaz přišel, a jeho geografickou polohu.

Nyní web Intercept přišel se zprávou, podle níž Google nutil zaměstnance, kteří získali přístup k neoficiální zprávě o chystaném čínském projektu a plánovali interní protesty, aby ji ze svých počítačů smazali. E-mail s požadavkem na odstranění citlivého materiálu podle adresátů obsahoval sledovací prvky, díky nimž vedení firmy zjistilo, zda dotčení zaměstnanci e-mail s požadavkem otevřeli.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.