Není nic lepšího než testovat nový telefon od Huawei se skalním fanouškem iPhonů. Identitu člověka, který pro Apple před pár lety pracoval, není nutné prozrazovat, ale přímé srovnání iPhonu XS s novinkou od Huawei prozradilo mnohé. Třeba to, že Huawei není dvojkou světového trhu náhodou a že u konkurence musí tah čínské firmy na branku vzbuzovat obavy.

Jednoznačně pozitivní je například vnímání designu. Huawei použil AMOLED displej s vysokým rozlišením a zakřivenými stranami, takže telefon trochu připomíná smartphony od Samsungu. Vlastní tvář si ale udržuje netradičním zpracováním zadní strany i výřezem v displeji, který je hodně podobný tomu u iPhonu. Ono je to logické, protože Huawei použil podobně jako Apple obdobu Kinectu, tedy systém senzorů schopných pracovat s hloubkou prostoru.

Huawei to prezentoval i na pohybové videohře, ve které se střílí z luku. Telefon v jedné ruce slouží jako tělo luku, druhou rukou uživatel natahuje neexistující tětivu. Ještě působivější byla ukázka 3D skeneru, který umí do virtuální podoby převést reálné objekty. To sice nikdo nebude používat, ale odemykání obličejem je prý mnohem přesnější.

Velký otazník visel nad čtečkou otisků integrovanou v displeji. Huawei není první, kdo ji nabízí, ale podobně jako u čtečky otisků prstů v Matu 7 nabízí výrazně lepší verzi než konkurence. Telefon není nutné před použitím probouzet, čtečka je i podobně rychlá jako ty klasické. Aby dobře fungovala, potřebuje trochu víc přitlačit palec na displej. Hlavně jsem ale zjistil, že rychleji, než se telefon odemkne čtečkou, se odemkne obličejem. Když jsem čtečku testoval, musel jsem telefon držet displejem od sebe.

Mobil, ve kterém má prsty Porsche. Čtečku u něj najdete uprostřed displeje

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak dopadly první testy výkonu a srovnání s iPhonem XS.
  • Jak telefon se zatím nehotovým softwarem fotí v šeru, umělém osvětlení a černé noci.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se