CES 2019 se nestal místem, kde by Samsung světu ukázal Galaxy S10 s podporou sítí páté generace. Samsung se spokojil jen s tím, že 5G sítě v Jižní Koreji poběží na technologiích Samsungu, včetně operátora LG Uplus. Firma také potvrdila, že bude mít první telefon s podporou 5G sítí, víc ale prozradí až na jaře. Místo toho se Samsung pustil do oslav umělé inteligence a chytrých domácností, kterým vévodí obří televizory.

Stejně jako před rokem se nejvíce pozornosti upírá na technologii microLED, díky níž dokáže Samsung vykouzlit stejně kontrastní obraz jako OLED, ale s ještě vyšším jasem. Zatímco před rokem postavil Samsung microLED obrazovku s označením Wall na úhlopříčce 146", letos už dokáže vyrobit ještě dramaticky menší microLED prvky, a tak ukázal microLED obrazovku s úhlopříčkou 75" – to už je rozměr domácího televizoru.

MicroLED staví na principu modulů zcela bez rámečků. Díky tomu je možné microLED televize poskládat z menších kousků a usnadnit tak instalaci obrazovek s extrémními úhlopříčkami. Samsung nicméně ještě nezveřejnil, kdy microLED televize začne skutečně prodávat a kolik budou stát. Možnost vytvořit obrazovky s různými poměry stran ale může světové televizní jedničce posloužit z vizuálního pohledu jako konkurence pro "neuvěřitelnou" rolovací televizi od LG.

First Look Modular Gif

Hlavními televizními hrdiny Samsungu pro letošek tak budou 8K televizory s velkým rozsahem úhlopříček – od "kompaktní" 65" verze, kterou jsme již recenzovali, až po nového rekordmana – 8K televizor řady Q900 s úhlopříčkou 98", tedy skoro dva a půl metru.

Zbývá vám ještě 60 % článku

Co se dočtete dál

  • Samsung ukázal další pokroky nové technologie microLCD i obří QLED televizi s 8K rozlišením.
  • Nový prostor k zisku vidí firma v autoprůmyslu i robotice, v nabídce bude mít i robotický oblek.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se