Facebook nemá dobrý rok. Od startu skandálu s poskytováním přístupu k soukromým datům svých uživatelů komerčním partnerům se objevily další příklady zneužití údajů. Nyní soudní dokumenty odhalují i to, že Facebook vědomě podporoval takzvané "přátelské karetní podvody". Pod tímto označením se skrývá utrácení peněz z platební karty členy rodiny – zejména dětmi bez vědomí majitele karty.

Zveřejnění důkazů, že Facebook podporoval nekalé praktiky vývojářů aplikací pro svou sociální síť, přišlo ve stejný den, kdy The New York Times vydaly zprávu o chystaném propojení Facebook Messengeru a chatovací funkce v Instagramu s aplikací WhatsApp, která je nejpoužívanější službou ze stáje Facebooku.

Zatím budou všechny tři služby fungovat odděleně, přejdou na jednotnou infrastrukturu na straně Facebooku. To mimo jiné znamená, že Messenger i Instagram nabídnou plně šifrovanou komunikaci mezi uživateli po vzoru WhatsAppu. Facebook chce umožnit i vzájemnou komunikaci mezi uživateli svých různých služeb. Jako zásadnější se ale jeví první zpráva.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se