Trvalo to dlouho, ale monitory, které zvládají vysoké rozlišení Ultra HD a k tomu umí realisticky zobrazit červené Ferrari vyjíždějící z tunelu do prudkého odpoledního slunce, se už prodávají. Zejména schopnost pracovat s obrazem ve standardu HDR u počítačových obrazovek dlouho chyběla a prvním pokusům chyběl dostatek jasu a často i barev.

Philips Momentum s modelovým označením 326M6VJRMB je ale v parametrech nekompromisní. Má rozlišení 3840 × 2160, umí zobrazit miliardu barevných odstínů, a dokonce má certifikát DisplayHDR 600, tedy schopnost zobrazit ve špičkovém výkonu světlo s intenzitou 600 nitů. I v běžném pracovním režimu nabízí nadstandardních 400 nitů. Když se k tomu přičte matná povrchová úprava, je na tom Philips lépe než spousta televizorů, ke kterým má blízko i rozměry.

Philips patří k největším počítačovým monitorům vůbec – oficiálně má jeho displej napříč 80 centimetrů, 31,5", zachoval si ale ergonomické možnosti monitoru, a to nejen možnost zaklonit se, ale také upravit výšku obrazovky o 11 centimetrů. Ergonomii monitoru s matnou úpravou obrazovky lze vytknout snad jen pouze lesklé rámečky displeje – odlesky světla na okrajích obrazu mohou působit rušivě a zbytečně unavovat oči. Výrobce na rozdíl od dražších herních nebo profesionálních monitorů nenabízí v balení stínítka, která by tento problém vyřešila.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co je výhoda MVA panelu u monitoru?
  • Jak dopadl test systému Ambiglow?
  • Umí monitor rozpoznat automaticky spojení s Xboxem?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se