Spuštění nové streamovací televizní služby americké mediální a filmové společnosti Walt Disney v úterý provázely stížnosti uživatelů na problémy s připojením. Podle firmy zájem o službu s názvem Disney+ výrazně překonal očekávání. Akcie podniku si v úterý připisovaly zhruba procento, zatímco akcie konkurenční služby Netflix zhruba procento ztrácely.

Disney svoji službu spustil pouze ve třech vybraných zemích: na domácím americkém trhu, v Kanadě a v Evropě je v testovacím režimu služba dostupná pouze v Nizozemsku. Disney+ nefunguje ani ve Velké Británii, kde Disney nemůže mít velké problémy s lokalizací nabízených programů.

"Poptávka spotřebitelů po Disney+ překonala naše největší očekávání," uvedla společnost Walt Disney. "Tato úžasná odezva nás těší, zároveň jsme si ale vědomi současných potíží uživatelů a pracujeme na jejich rychlém vyřešení," dodala. Kromě problémů s připojením měli někteří uživatelé rovněž potíže najít aplikaci Disney+ v obchodě Apple Store.

Služba Disney+ se soustřeďuje na rodinné filmy a zábavné pořady. Její uživatelé mohou sledovat například příběhy ze světa Star Wars, animovaný seriál Simpsonovi a stovky dalších filmů a seriálů.

Trhu se streamovacími televizními službami již řadu let dominuje americká společnost Netflix, čelí však čím dál větší konkurenci. Začátkem listopadu například spustil americký technologický gigant Apple svou streamovací službu Apple TV+, která obsahuje jen sedm seriálů s několika málo díly.

Netflix minulý měsíc uvedl, že se příchodu nové konkurence na trh neobává. Předpověděl, že jeho důsledkem bude zrychlení přechodu diváků od tradičních televizních služeb ke streamovacím službám, což bude mít příznivý dopad i na aktivity Netflixu. Z pohledu českých uživatelů je z globálních služeb nejzajímavější HBO, které dlouhodobě nabízí český obsah a Netflix, který před měsícem spustil lokalizovanou verzi aplikace, již doprovodil více než tisícovkou lokalizovaných titulů. Převažují snímky s titulky, ale část obsahu má i kvalitní dabing. Česky bude mluvit i chystaný seriál Zaklínač.