Vy nás ale zásobujete, pane Karfík… Slavná hláška z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje se mi okamžitě vynořila v hlavě, když Microsoft, místo aby si jen odvezl Surface Laptop, dovezl na test další model. Tentokrát došla řada na novinku v podobě malého Surfacu, který se nejvíce hodí pro studenty a školáky, ale zároveň zdatně konkuruje iPadům včetně iPadu Pro.

Tentokrát je to trochu jinak. Zatímco před rokem jsme měli k dispozici slabý model, který se prodával za 15 990 korun, letos dorazil nejen modernější kousek s menšími rámečky, ale hlavně model s lepší výbavou, a to je obrovský rozdíl. V současné situaci má větší dopad i to, že Microsoft do nejmenšího Surfacu použil slušné kamerky. A i když se o tom vůbec nemluví, displej umí správně zobrazit HDR videa.

Surface Go ostatně zaujal už v první generaci. Malý tablet, který obstojí sám o sobě i díky integrovanému stojánku – jako zařízení pro sledování filmů, hraní jednoduchých her, ale také jako plátno pro digitální kreslíře a malíře. Novinka se na první pohled od prvního pokusu o levnější Surface neliší. Surface s výrazným logem Windows a zády rozdělenými integrovaným stojánkem se pozná na první pohled. I to je devíza ve světě plném podobně vypadajících laptopů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se