Malá značka, která největšímu výrobci počítačových pamětí zlepšovala image mezi mladými uživateli, nakonec přinesla velké zisky. Kingston ve středu oznámil, že novým majitelem výrobce sluchátek, klávesnic a dalšího herního příslušenství HyperX se stává společnost HP Inc., známá svými osobními počítači či tiskárnami. Majitelé Kingstonu John Tu a David Sun za herní divizi své firmy dostanou 420 milionů dolarů.

HP v rámci transakce získá jeden z nejúspěšnějších fenoménů na trhu herního příslušenství. Pod značkou HyperX se prodalo už více než 10 milionů párů sluchátek a milion herních klávesnic, pro které firma vyvinula i vlastní spínače.

Kingston si v rámci transakce zachová cennější část značky HyperX spojenou s paměťovými čipy a vyrábějící moduly operační paměti, SSD úložiště a USB disky. U sluchátek Kingston se značkou HyperX získal silnou pozici v domovských Spojených státech, kde opakovaně držel pozici jedničky v maloobchodním prodeji. Například model Cloud II je i po pěti letech od uvedení na trh nejprodávanější "značkový" herní headset na Amazonu. V případě paměťových produktů je Kingston největší nezávislý výrobce na světě a paměti HyperX prodává už od roku 2002.

Zájem o herní příslušenství dramaticky roste i v souvislosti s pandemií a tím, že lidé tráví u videoher více času. Kingston jako soukromá firma nezveřejňuje hospodářské výsledky, celý trh ale v loňském roce rostl o více než padesát procent. Samotný Kingston prodal první milion sluchátek v roce 2016, tedy dva roky po vstupu na nový trh, na deset milionů se dostal ke konci roku 2019, kdy oznámil i prodej 65 milionů modulů RAM.

Právě růstovou tendenci na trhu s počítačovým příslušenstvím vidí HP jako příležitost ke zvyšování obratu i zisků - marže u sluchátek a počítačové bižuterie jsou vyšší než u samotných počítačů. HP zatím neoznámilo, jaké konkrétní záměry se značkou a produkty HyperX má. Podle všeho ale doplní firemní značku Omen pro herní počítače. Detailnější informace HP zveřejní nejspíše po uzavření transakce, které se očekává v druhém čtvrtletí letošního roku.