Nové hodinky od Samsungu přišly ve správný čas a se správnou nabídkou, alespoň podle zájmu uživatelů Androidu. Galaxy Watch těží z nečekaného spojení dvou firem, které se nikdy neměly moc rády, ale musely spolu vyjít, většinou. A zatímco o hodinkách přímo od Googlu se už léta jen spekuluje, nové hodinky od Samsungu mají více aplikací a ještě lepší přístup k funkcím operačního systému. A v Česku hodinkami zaplatíte kafe, hamburger nebo třeba iPhone, kdybyste náhodou chtěli.

O hlavních výhodách nových hodinek od Samsungu už nějakou chvíli víme, ale během týdne testování jsme se dozvěděli i věci, kterými se Samsung ani Google tolik nechlubily. Největším překvapením však ve výsledku je, že i bez Googlu by Galaxy Watch4 byly v podstatě stejné.

Galaxy Watch4 od Samsungu umí nové triky a ochočily si i Google
Galaxy Watch4 od Samsungu umí nové triky a ochočily si i Google.
Foto: Otakar Schön

Na test dorazila nečekaná varianta hodinek – menší verze stříbrných Galaxy Watch4 Classic se 42mm pouzdrem. To znamená pro Samsung typickou a unikátní mechanickou lunetu kolem ciferníku. Zároveň to znamená kratší výdrž baterie, která je nejvýraznějším nedostatkem menších hodinek od Samsungu a jejich nejslabší stránkou obecně, což mají společné s Apple Watch.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se