Facebook má za sebou další velký výpadek, který ovlivnil zatím největší počet uživatelů. K Facebooku, Instagramu a WhatsAppu se uživatelé téměř šest hodin nemohli přihlásit ani na webu, ani v mobilních aplikacích. Následně výpadek jedné z největších internetových služeb negativně ovlivnil celý internet.

Původně se mluvilo o tom, že vyřešit problémy s výpadkem pomohla zaměstnancům Facebooku až úhlová bruska, kterou prořízli zámek. Reportér listu The New York Times Mike Isaac, který s informací přišel, však následně své tvrzení opravil. V cestě za manuálním restartem serverů nestál zámek, nýbrž ochranka. Právě ta vše zpomalila. Isaac se na svém Twitteru za původní informace o brusce omluvil.

Pro Facebook ale výpadek, který stál jen na nezobrazené reklamě přibližně miliardu korun, nebyl tou nejhorší zprávou. Jen několik hodin před tím, než Facebook a jeho aplikace „zmizely z internetu“, se světu představila osoba, která zveřejnila interní materiály firmy, podle nichž management Facebooku už dlouho ví o negativních vlivech sociálních sítí na společnost. Zveřejněním své identity Frances Haugenová dodala na věrohodnosti dokumentům, které odborníci přirovnávají ke kauze Cambridge Analytica.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.