Facebook má za sebou další velký výpadek, který ovlivnil zatím největší počet uživatelů. K Facebooku, Instagramu a WhatsAppu se uživatelé téměř šest hodin nemohli přihlásit ani na webu, ani v mobilních aplikacích. Následně výpadek jedné z největších internetových služeb negativně ovlivnil celý internet.

Původně se mluvilo o tom, že vyřešit problémy s výpadkem pomohla zaměstnancům Facebooku až úhlová bruska, kterou prořízli zámek. Reportér listu The New York Times Mike Isaac, který s informací přišel, však následně své tvrzení opravil. V cestě za manuálním restartem serverů nestál zámek, nýbrž ochranka. Právě ta vše zpomalila. Isaac se na svém Twitteru za původní informace o brusce omluvil.

Pro Facebook ale výpadek, který stál jen na nezobrazené reklamě přibližně miliardu korun, nebyl tou nejhorší zprávou. Jen několik hodin před tím, než Facebook a jeho aplikace „zmizely z internetu“, se světu představila osoba, která zveřejnila interní materiály firmy, podle nichž management Facebooku už dlouho ví o negativních vlivech sociálních sítí na společnost. Zveřejněním své identity Frances Haugenová dodala na věrohodnosti dokumentům, které odborníci přirovnávají ke kauze Cambridge Analytica.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se