Nejprve to hlavní: pokud se vám podaří koupit kteroukoliv novou herní konzoli, vyhráli jste. Než se pustíme do podrobného zkoumání výkonů, dostupnosti her a funkcí PlayStationu 5 a Xboxu Series X po roce na trhu, je nutné říct, že Microsoft i Sony mají na trhu kvalitní produkty, a pokud máte jeden či druhý kus, je jedno, co si myslíte o tom druhém.

PlayStation s Xboxem si jsou extrémně blízké, ale na sociálních sítích se ošklivější spory dají najít snad jen o očkování a elektromobilech. Přitom se po prvním roce na trhu zdá, že řada rozdílů, které mezi oběma konzolemi byly, se vytrácí nebo v praxi nehrají takovou roli.

Nejvíce se fanoušci obou značek před zahájením prodeje hádali o výkonu a dostupných hrách. Microsoft se chlubil tím, že vytvořil nejlepší konzoli světa s hrubým výpočetním výkonem, který nemá obdoby. Sony se zase pyšnilo tou nejrychlejší konzolí s obrovskou výhodou proti konkurenci. Po roce už máme spoustu objektivních dat – a ta říkají, světe, div se, že obě firmy mají pravdu. Ovšem obě také dramaticky přeháněly význam svých prvenství. 

Zbývá vám ještě 95 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se