Google v pondělí s velkou slávou oznámil, že do vyhledávání přidá vlastní umělou inteligenci, která si s uživatelem popovídá a pomůže mu vysvětlit věci, které ho zajímají. Na středu přitom měla stejná firma připravenou tiskovou konferenci s podtitulem Google novinky ze světa AI. Co tedy tým Sundara Pichaie představil?

Hlavní novinkou bylo odhalení toho, jak bude vypadat chystaný vyhledávač Google doplněný o umělou inteligenci. Google přitom podobně jako Microsoft spoléhá na souběh klasického vyhledávání odkazujícího na internetové zdroje a na vytvoření interaktivní „svodky“ s využitím umělé inteligence. Investoři však novinky Googlu ocenili propadem hodnoty akcií o osm procent.

Umělá inteligence může vylepšit vyhledávání, mapy i práci s fotografiemi
Ukázky odpovědí na otázky ve vyhledávání doplněném o konverzační umělou inteligenci.
Foto: Google

Hlavním důvodem, proč Google nepřesvědčil, je rozdíl v prezentaci nových funkcí. Zatímco Microsoft ukázal umělou inteligenci v akci a nechal veřejnost vyzkoušet si alespoň Potěmkinovu variaci na nový Bing, Google ukázal jen pár animací, ve kterých navíc byla faktická chyba: konverzační AI od Googlu řekla, že Webbův teleskop vyfotil první planetu mimo sluneční soustavu, ale to není pravda.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.