Záložka dojíždění v aplikaci Google Mapy už není k vzteku pro stovky lidí, kteří pracují v Praze, ale bydlí ve Středočeském kraji. Google bez fanfár přidal do své služby data od Dopravního podniku hlavního města Prahy a Ropidu. To znamená, že po letech Google nabízí při vyhledávání trasy i vlaky.

Google pro HN oficiálně potvrdil rozšíření služeb o pražskou příměstskou dopravu. Zároveň díky novým datům přidal k některým spojům informace o ceně, u vlaků uvádí garantované spoje, které na sebe čekají, a barevně sladil označení linek s tím, které používají provozovatelé veřejné dopravy v Praze.

Nabídka spojů dojíždění v notifikaci a detail vyhledaného spoje

Doposud Google při dojíždění mezi Prahou a Středočeským krajem nabízel pouze příměstské autobusy, které jsou často ve srovnání s vlakem pomalejší a méně pohodlné. Novinka přišla krátce po změnách uživatelského prostředí aplikace Mapy Google. Ty nyní obsahují záložku dojíždění, která ukazuje informace o dopravní situaci pro automobilisty nebo informace o spojení veřejnou dopravou. Upozornění na vhodný spoj se ukazuje i formou notifikací v časech, kdy uživatel obvykle jezdí mezi domovem a zaměstnáním – polohu obou míst je možné do aplikace ručně zadat v položce "Vaše místa".

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru