Herní průmysl prožívá nepříjemné období. V červenci hráči utratili za hry nejméně peněz za posledních pět let – od října roku 2006. Čísla, která by vyděsila každého finančního analytika a investora , se týkají tradičního herního průmyslu – her pro PC a herní zařízení i samotných herních konzolí.

Pokles zájmu a částky, kterou lidé za tradiční videohry utrácejí, má hned několik vysvětlení. Za meziročním propadem stojí pokles cen herních konzolí a skutečnost, že aktuální herní systémy Wii, PlayStation 3 a Xbox 360 jsou na trhu již pět let. Ještě větší propad lze ale sledovat u kapesních herních systémů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se