Herní průmysl prožívá nepříjemné období. V červenci hráči utratili za hry nejméně peněz za posledních pět let – od října roku 2006. Čísla, která by vyděsila každého finančního analytika a investora , se týkají tradičního herního průmyslu – her pro PC a herní zařízení i samotných herních konzolí.
Pokles zájmu a částky, kterou lidé za tradiční videohry utrácejí, má hned několik vysvětlení. Za meziročním propadem stojí pokles cen herních konzolí a skutečnost, že aktuální herní systémy Wii, PlayStation 3 a Xbox 360 jsou na trhu již pět let. Ještě větší propad lze ale sledovat u kapesních herních systémů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











