Je to zrada. Roztomilé obrázky, barevní králíčci, malý chlapec a název Šťastná hra. Pod hezkým obalem a pozitivním laděním se skrývá děs a hrůza. Amanita Design se nebojí měnit žánry a náladu, a tak po roztomilém Chuchlovi, veselých Poutnících a tajuplných Creaks přichází s vlastní variací na horor.

Premisa hry je jednoduchá: na hráče čeká záchrana malého chlapce, který se propadl do tří nočních můr plných krvelačných smajlíků a růžových králíčků. Titul se představil v rámci prezentace Indie World společnosti Nintendo. Vedle Nintenda Switch vyjde na jaře i na PC.

Za novou hrou stojí Jaromír Plachý, jenž pod hlavičkou nejúspěšnějšího malého nezávislého herního studia uspěl už se hrami Botanicula a Chuchel, který se dočkal i vlastní výstavy. O hudbu a vřískot, jak stojí v oficiálním oznámení, se postará uskupení DVA, které dodalo zvuk i předchozím dvěma hrám Jaromíra Plachého.

Happy Game klame názvem i vizuálním zpracováním
Happy Game klame názvem i vizuálním zpracováním.
Foto: Amanita Design

Jaromír Plachý vztah ke kombinaci hororu a humoru ukázal už v knize Hororová čítanka, kterou vytvořil s Janem Nejedlým. Stylizace hry je podobná tomu, co ukázala právě Hororová čítanka. Roztomilé postavy a krev si nejsou cizí. Podle zakladatele studia Amanita Design Jakuba Dvorského však nejde o hru vhodnou pro děti. V rozhovoru pro server Wccftech označil tehdy ještě neoznámený titul za velmi temný, zvláštní a znepokojující.

Netradiční přístup k vyprávění i tématům je pro Amanitu vlastně typický a vyplácí se. Firma má za sebou desítky nominací a ocenění na festivalech nezávislých her i obchodní úspěch, jako jsou například více než čtyři miliony prodaných kopií hry Machinarium.

Související
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru