Google se rozhodl, že přístroj, který patří do kategorie takzvaných chytrých telefonů, už nebude prodávat přes internet, ale pouze v obchodech partnerských prodejců. Smartphone Nexus One se totiž neprodává vůbec dobře.

"Zůstává specifickým kanálem pro ty, co chtějí novinky okamžitě," podotkl k internetové prodejně Googlu viceprezident firmy Andy Rubin.

"Je jasné, že řada zákazníků je radši, když si může telefon před nákupem pořádně osahat," uvedl Rubin na podnikovém blogu. Telefon používá operační systém Android, který Google prosazuje.

Google začal svůj internetový obchod provozovat letos v lednu, a to právě proto, aby přes něj mohl prodávat nový telefon Nexus One. Teď Google přiznal, že obchod nenaplnil jeho očekávání.

"S přijetím operačního systému Android jsme obecně velmi spokojeni, stejně tak s inovací, kterou přináší Nexus One. Ale jak už to s inovacemi bývá, některé části fungují lépe než jiné," píše se na blogu.

Google se zaměřuje na vývoj vyhledávacího softwaru, jeho stejnojmenný vyhledávač je patrně nejpoužívanější ve většině západních zemí. Google ale bojuje s tím, aby úspěch zopakoval i v asijských zemích.


Letos v březnu Google odešel z čínského trhu, podle managementu proto, že už nechtěl s čínskými úřady spolupracovat na cenzuře výsledků vyhledávání. Podle některých analytiků ale jen Google nechtěl přiznat, že se mu v Číně nedaří porazit rivala Baidu.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru