Na americkém trhu ale cenu sníží o 13 procent. Místo dosavadních 299 dolarů se bude Kindle v USA prodávat pouze za 259 USD (asi 4500 Kč). Přístroj se bude prodávat i v Číně a ve většině evropských zemí.

Oznámeným krokem Amazon podle analytiků zřejmě vyostří boj na relativně novém trhu digitálních knih. Amazon je největším on-line obchodem na světě a nyní bude mít největší globální dosah ze všech svých rivalů, mezi které patří i japonská společnost Sony.

"Máme vizi, že Kindle bude schopen do 60 sekund zobrazit každou knihu, která kdy byla vytištěna. V každém jazyce a bez ohledu na to, zda je v tisku, anebo už byl její tisk ukončen," řekl agentuře Reuters šéf Amazonu Jeff Bezos. "To je ale plán na mnoho desítek let dopředu," dodal.

Právě snížení ceny přístroje na americkém trhu je hlavní zbraní Amazonu. Cena přístroje Kindle se tak přiblíží podobným přístrojům konkurence. Nová cena bude o 100 dolarů nižší než byla před rokem.

Amazon považuje Kindle za hlavní motor svého dalšího růstu. Verze určená pro trhy mimo USA se začne prodávat 19. října a bude na ní k dispozici více než 200 tisíc knih v angličtině a přes 85 zahraničních a amerických novin a časopisů.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru