V Las Vegas po dvou neoficiálních dnech začala veřejná část veletrhu International CES 2011. Las Vegas Convention Center se dostalo do obětí přijíždějících vystavovatelů, novinářů, analytiků a hlavně nákupčích, kteří v halách hledají zboží pro své firmy. Už na první pohled je jasné, že letošní CES je opravdu záležitost dotykových počítačů a televizorů připojených k internetu. Všudypřítomné jsou i 3D televize, které ovládly loňský CES.

Dopoledne prvního dne CESu je nejlepší čas na procházku největších stánků firem jako je Sony, Samsung, Panasonic nebo LG. Už kolem poledne místního času se v davech nedá projít. Letošní CES je opravdu obrovský a počet návštěvníků i novinářů je na první pohled vyšší než před rokem.

Samsung a brýle z drátků

Samsung na CES přivezl celou řadu novinek, od inovované nabídky televizorů přes blu-ray přehrávače až po předem oznámený multimediální přehrávač Galaxy Player. Nejzajímavější z celé expozice byly ale 3D brýle k aktivním 3D televizorům Samsung. Váží totiž pouhých 27,2 gramu a jsou trochu ohebné, takže se dají skvěle nosit i přes dioptrické brýle. Minimanilistická konstrukce, která připomíná spíše pasivní brýle, má ale nevýhodu - brýle neblokují světlo kolem.

Na stánku Samsungu nechybí ani telefon Nexus S, který jsme natočili i na video. Elegantní prohnutí skla vypadá naživo výrazně lépe než na fotografiích. Stejně tak dobře působí i rychlost telefonu. Ještě zajímavější pak budou telefony s čipem Tegra 2 od nVidie, ale na ty jsme zatím nenarazili. Na stánku Samsungu samozřejmě nechyběl ani tablet Galaxy Tab.

Tablety a příslušenství všude

Na CESu představil tablety kdekdo, od bezejmenných asijských výrobců až po slovutné firmy jako je Sharp nebo Panasonic. Panasonic ukázal multimediální tablety propojené s televizory a s omezenou nabídkou aplikací. Tablet ve velikosti 5.5 a 10 palců nabídne také Sharp, který se soustředil hlavně na funkci čtečky elektronických knih a přehrávání videa.

Ze známějších výrobců představil tablet také Haier, který na stánku ukazuje také televizory, které budou v krabici se senzorem PrimeSense a pohybovou fitness hrou. Primesense je technologie, kterou používá i Kinect od Microsoftu.

Zklamání u Motoroly

Většina ukazovaných tabletů na CESu je zklamání. Jde o neoptimalizovaná zařízení, která jsou ještě v plenkách. Výjimkou měl být tablet Xoom od Motoroly, který jako první na světě nabídne funkce nového operačního systému Android 3.0 s plnohodnotným multitaskingem a podporou vysokého rozlišení obrazovky. Na stánku jsou ale pouze dva kousky, na které nikdo nesmí sahat. Na zařízeních pak běží pouze videoprezentace možností systému. Supertelefon Motorola Atrix je ale slušnou náhradou, bohužel v Česku se tento telefon asi jen tak prodávat nebude.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist