Tablet je věc, kterou musí člověk používat, aby pochopil její smysl. Podle nejpopulárnějších aplikací je iPad hlavně hračka. Videohry patří dlouhodobě k nejpopulárnějším aplikacím. Stejně tak se ale dobře prodávají i pracovní nástroje – textový editor Pages nebo prezentační nástroj Keynote. S příchodem iPadu 2 se z tabletu stává i hudební a filmové studio. S výhradami, ale přesto okouzlující.

Na první pohled
Obrázky a videa iPadu 2 už jste nejspíše viděli. K černé verzi přibyla i elegantnější bílá varianta. iPad v nové verzi navíc zhubl. Ztratil 15 procent váhy, ale v pase ubral celou třetinu. Díky tomu se pohodlněji drží i v jedné ruce, dokonce se dá pohodlně psát oběma palci, když tablet držíte na výšku.

iPad 2 v obou barevných verzíchStejně Jako původní iPad a všechny dotykové telefony i iPad 2 trpí na otisky prstů. V bílé variantě, kterou máme k dispozici, alespoň nejsou vidět otisky na rámečku kolem displeje. Nové kryty Smart Cover působí naživo stejně dobře jako na propagačním videu a během pár pokusů zvládnete i jejich nandavání a rolování do pozice stojánku. Je to geniálně jednoduché. Ale mikrovlákna na vnitřní straně určitě samy displej nevyčistí, ale k čistění se kryt použít dá.

Celé tělo iPadu 2 je z hliníku, Apple tomu říká unibody design a slibuje velkou pevnost a nezničitelnost. Praxe ale ukazuje, že hliník se dá snadno upatlat a poškrábat. U iPadu 2 se nám to ještě nepovedlo, ale při testování Macbooku Air ano. Jisté ale je, že během pár týdnů bude na trhu spousta obalů a krytů, které ochrání i zadní část iPadu 2.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se